Goście z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Płocku

W piątek, 15 listopada 2019 r., gościliśmy w Długoszu grupę teatralną tworzoną przez uczniów Katolickiego Liceum im. Św. Stanisława Kostki w Płocku. Piętnaścioro licealistów wraz z opiekunem, panią Katarzyną Niewinowską, przybyło do nas z rewizytą po naszej wrześniowej wyprawie do Płocka. Pierwszym punktem naszego spotkania uczyniliśmy nasze szkolne widowisko słowno- muzyczne z okazji Święta Niepodległości. Akademia, w reżyserii p. Katarzyny Kwiatkowskiej, zrealizowana przy udziale p. Pauliny Tokarskiej i p. Piotra Becińskiego, zachwyciła już wiele osób z parlamentarzystami na czele, dlatego postanowiliśmy pochwalić się występem przed rówieśnikami z Płocka. Potem, nasi goście zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w etiudzie teatralnej pt. „Bakhita znaczy szczęście”. Prostymi środkami, ale w bardzo interesujący sposób, uczniowie przedstawili historię afrykańskiej świętej.

Płocczanie zwiedzili też Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Diecezjalne. Po obiedzie, pokazaliśmy im naszą szkołę. Marcelina Pieścińska i Zuzanna Konieczna wspaniale sprawdziły się w roli przewodniczek. Dołożyliśmy wszelkich starań by wyjechali z Włocławka zadowoleni.

Należy dodać, że, zarówno nasze patriotyczne widowisko, jak i płocką etiudę, obejrzała z nami p. Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty. W ciepłych słowach zwróciła się do uczniów i nauczycieli, dziękując za występ i życząc sukcesów.

Myślę, że taka wymiana, wzajemne odwiedziny uczniów z dwóch katolickich szkół, którą zapoczątkowaliśmy, obie strony uczy i rozwija, dlatego warto takie kontakty kontynuować.

Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali przy okazji tej wizyty za wielką pracę i życzliwość, a w szczególności ks. Zbigniewowi Łukasikowi – dyrektorowi Muzeum Diecezjalnego za umożliwienie zwiedzania muzeum i prezentację katedry.

Sławomira Lewandowska

Skip to content