Teatr Bajeczny z Bydgoszczy odwiedził przedszkole

20 listopada 2019 roku Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” odwiedzili niesamowici goście – aktorzy Teatru Bajecznego z Bydgoszczy. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Zuzanna z Leśnej Krainy”, którego scenariusz zainspirowała baśń H. Ch. Andersena „Dziewczynka, która podeptała chleb”.

Małym widzom bardzo spodobała się historia Zuzanny, która znana była mieszkańcom Leśnej Krainy jako dziewczynka zarozumiała i samolubna, a największą przyjemność sprawiało jej dokuczanie innym. Losy głównej bohaterki odmieniają się, gdy dorasta i zostaje wezwana przez Królową do pracy w charakterze służącej. Dzieci przekonują się, że dopiero wtedy dziewczynka, dzięki dobroci Władczyni, doceni wartość miłości. Stworzony przez aktorki baśniowy świat, pozwolił małym widzom lepiej zrozumieć szereg prawd i morałów, z których najważniejszym i ponadczasowym przesłaniem jest, by w życiu kochać i być kochanym.

Występ pań z bydgoskiego teatru to każdorazowo możliwość nie tylko zdobycia wiedzy dotyczącej teatru i podziwiania gry aktorskiej, ale także współistnienie akompaniamentu instrumentu klawiszowego, piosenki i elementów tańca, co bardzo podnosi wartość artystyczną przedstawienia.

Paulina Makowska

 

Skip to content