Słoneczka i Sówki na koncercie “Dumni z Pochodzenia”

19 listopada 2019 r. przedszkolaki z grup „Słoneczka” oraz „Sówki” wybrały się do Centrum Kultury Browar B na koncert edukacyjny pt.„Dumni z Pochodzenia”.

Spektakl był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I-III szkół podstawowych. Specjalnie opracowany program miał na celu zapoznanie młodego odbiorcy z kulturą ludową i uwrażliwienie go na wartości patriotyczne. Idea koncertu narodziła się w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 100. tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz kapela, która zagrała na tradycyjnych instrumentach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały polskie tańce narodowe oraz ludowe z różnych regionów Polski. Przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z historią oraz bogatą działalnością zespołu „Kujawy”.

Dodatkową atrakcją były quizy i konkursy związane z folklorem.

Paulina Makowska

Skip to content