Słoneczka z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku

22 listopada 2019 roku grupa czterolatków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” odwiedziła Komendę Miejską Policji we Włocławku. Głównym celem wizyty było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy, promowanie bezpieczeństwa na drodze, a także omówienie prawidłowych zachowań wobec obcych osób.

Na miejscu przedszkolaki spotkały się z Panią Policjantką, która zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Funkcjonariuszka opowiedziała na czym polega jej praca, omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przypomniała numery alarmowe. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy mundurowych, w tym pałkę policyjną, kamizelki oraz kajdanki. Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, do którego można było wsiąść i włączyć sygnały.

Po części teoretycznej dzieci udały się z policjantami na edukacyjny spacer. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy z drogówki ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Mundurowi przypomnieli również dzieciom zasady, że nawet na zielonym świetle musimy koniecznie popatrzeć w obie strony. Policjanci podkreślali jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Komendy Miejskiej Policji we Włocławku za ciepłe i miłe przyjęcie, cenne uwagi oraz pouczające spotkanie.

Paulina Makowska

Skip to content