Wycieczka do firmy Salamander we Włocławku

22 listopada 2019 r. klasa 2b brała udział w wycieczce do firmy Salamander. Po dotarciu na teren firmy zostaliśmy miło powitani przez Panią Katarzynę Kacprzak, specjalistę ds. marketingu oraz tatę jednego z naszych uczniów – Pana Daniela Czarneckiego – specjalistę ds. transportu.
Następnie Pani Kasia oraz Pan Danieli przedstawił nam historię firmy oraz obszary jej działania. Na wstępie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i zostaliśmy zważeni na specjalistycznej wadze.
Salamander Window & Door Systems należy do czołowych europejskich dostawców energooszczędnych systemów profili okiennych i drzwiowych z polichlorku winylu (PCW, PVC). Firma Salamander, dbając o jakość produktów, stawia na wykwalifikowanych pracowników. Zachęcono nas do nauki języków obcych. Zwiedziliśmy kilka działów zakładu związanych z m.in. wytwarzaniem, kontrolą jakości oraz magazynowaniem profili tworzywowych. Odwiedziliśmy również dział sprzedaży, gdzie pracują panie, które posługują się wieloma językami dbając o sprzedaż firmy w wielu krajach. W dziale sprzedaży zostaliśmy ugoszczeni przez jedną z mam naszego ucznia – Panią Elwirę Szwajkowską-Kowalską. Pani Elwira biegle mówi w języku rosyjskim. Zauważyliśmy, że produkcja profili jest skomplikowanym zadaniem i wymaga zaangażowania specjalistów z wielu branż.

Dziękujemy Zarządowi firmy SALAMANDER we Włocławku za możliwość zwiedzenia tak ciekawego zakładu produkcji oraz pracownikom firmy, którzy uczynili naszą wycieczkę miłym i owocnym doświadczeniem.

Joanna Filińska

 

Skip to content