Warsztaty z kodowania na dywanie dla PP nr 9 we Włocławku

W dniu 28.11.2019 naszą szkołę odwiedziły dzieci z PP nr 9 we Włocławku. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z kodowania na dywanie zorganizowanych przez p. Katarzynę Sobolewską.

Kodowanie na dywanie to zajęcia, podczas których już od najmłodszych lat można uczyć dzieci podstaw programowania. Duża uniwersalność kodowania pozwala wprowadzić do zajęć elementy z zakresu edukacji matematycznej, językowej i ruchowej. Dodatkowo wprowadzając kodowanie do zajęć dydaktycznych uatrakcyjniamy je i podnosimy ich efektywność.

Przedszkolakom z PP nr 9 we Włocławku bardzo spodobały się zajęcia i okazało się, że to wcale nie jest takie trudne. Mamy nadzieję, że „zaszczepiliśmy” w dzieciach ciekawość i w ten sposób zachęcimy ich do przyjścia do naszej placówki.

Bardzo dziękuję p. Gabrysi Goszcz za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów.

Katarzyna Sobolewska

 

Skip to content