Słoneczka w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

28 listopada 2019 roku grupa czterolatków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku.
Celem zajęć było utrwalenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, poznanie wybranych znaków drogowych, sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz kształcenie umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego. Podczas zajęć maluchy utrwaliły również numery telefonów alarmowych oraz przypomniały sobie, w jakich okolicznościach należy wzywać pomoc. W związku z porą jesienno – zimową oraz obowiązkiem noszenia po zmroku elementów odblaskowych, dzieci pouczone zostały także o konieczności noszenia takich elementów.
Dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa w uczestników ruchu drogowego z wykorzystaniem pomocy tj. pojazdów, sygnalizatora świetlnego oraz pasów. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły krótkie filmiki o bezpieczeństwie na drodze.
Dziękujemy Pani Paulinie Kamińskiej za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć dla naszych przedszkolaków.

Paulina Makowska

Skip to content