Koncert smyczkowy

W przededniu zabaw andrzejkowych, w czwartek 28 listopada 2019 r. Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski zaprosił naszych uczniów na koncert duetu smyczkowego pt. „Smyczki inaczej”. Dwaj krakowscy wirtuozi smyczka p. Krzysztof Orzechowski – wiolonczela oraz p. Wojciech Marcinowski – skrzypce, altówka, poprowadzili nas przez epoki i kraje, grając muzykę w różnych stylach i opowiadając o różnorodności kulturowej świata. Specjalne miejsce w prezentacji zajął Stanisław Moniuszko w dwusetną rocznicę jego urodzin.

Na koniec uczniowie z radością wzięli udział w muzycznym quizie. Trafnie odgadywali tytuły polskich i zagranicznych filmów i seriali, z których melodie grał skrzypek. Było to piękne spotkanie z muzycznymi ponadczasowymi arcydziełami, a także muzyką popularną.

S.L.

Skip to content