Wieczorne spotkanie z poezją i muzyką

Listopad to miesiąc skłaniający do zadumy, do wspomnień o tych, których już z nami nie ma. Jest to bardzo dobry czas, aby choć na chwilę zatrzymać się w biegu codzienności. Dlatego 28 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Małego Długosza odbyła się wieczornica – spotkanie z poezją i muzyką. Uczniowie klasy 3b, przygotowani przez panią Klaudię Majewską-Rybacką oraz chór szkolny, pod kierunkiem pana Tomasza Centkowskiego, zaprezentowali program słowno-muzyczny dla zebranych na „czwartku u Małego Długosza” rodziców i nauczycieli. Słuchacze mogli zatopić się w refleksjach nad pięknymi tekstami, recytowanymi na najwyższym poziomie, a tłem jak zwykle była muzyka. Chór szkolny zaprezentował się w strojach chóralnych wykonując utwory specjalnie wybrane na ten wieczór. Wisienką na torcie okazał się taniec przygotowany do utworu „Raduje się dusza ma” śpiewanego przez chór. Był to pięknie przeżyty wspólny czas. Nie zabrakło wzruszeń i dobrych słów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wysłuchanie. Oby więcej takich wspólnych spotkań.

Tomasz Centkowski

Skip to content