Sówki w Muzeum Etnograficznym

Dnia 29 listopada 2019 roku dzieci z grupy 6-latków wraz z opiekunami wybrały się do Muzeum Etnograficznego we Włocławku.

Na miejscu przywitała nas Pani Kalina, która zaprezentowała nam wystawę czasową pt. „100 sztuk porcelany na 100 lat relacji dyplomatycznych polsko-japońskich. Mogliśmy zobaczyć m. in. ceramikę japońską oraz obiekty obrazujące kulturę i zwyczaje w różnych okresach historycznych. Pani Kalina opowiedziała nam także o ciekawostkach związanych z ceremonią parzenia i picia herbaty — tradycji Japończyków, która sięga setek lat.

Kolejną częścią naszej wizyty były warsztaty „Origami, czyli sztuka składania papieru”. Technika origami jest znana w Japonii od bardzo dawna, dziś rozpowszechniona i ogromnie popularna. Prawie każdy mieszkaniec Japonii potrafi z kawałka papieru stworzyć np. postacie, zwierzęta oraz różne przedmioty. Dzieci podczas zajęć uważnie wykonywały wszystkie instrukcje. W efekcie udało nam się złożyć motyla, pudełko i tulipana. Podczas warsztatów wszystkie dzieci doskonale się bawiły, a przy okazji rozwijały wyobraźnię i zdolności manualne.

Ewelina Rutkowska

Skip to content