Słoneczka na wycieczce w Toruniu

11 grudnia 2019 r. grupa czterolatków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”  pod opieką nauczycieli wybrała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty kulinarne w „Żywym Muzeum Piernika”. Przedszkolaki były aktywnymi uczestnikami procesu wypiekania pierników, poznawały i dodawały składniki oraz samodzielnie ugniatały ciasto. Miały przy tym mnóstwo radości i ręce pełne zabawy. Słoneczka poznały również historię muzeum oraz tradycję wypiekania pierników w Toruniu.

Kolejną atrakcją wycieczki była wyprawa do Manufaktury Cukierków, gdzie maluchy uczestniczyły w słodkich warsztatach, w trakcie których każdy miał szansę samodzielnie stworzyć smakowite lizaki. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z procedurą oraz procesem powstawania słodyczy. Każde dziecko cierpliwie i z zapałem formowało swojego lizaka, którym mogło pochwalić się później przed rodzicami.

Dodatkową atrakcją dla czterolatków był  spacer, podczas którego maluchy podziwiały piękne zabytkowe miasto jakim jest Toruń.

Paulina Makowska