Słoneczka na wycieczce w Toruniu

11 grudnia 2019 r. grupa czterolatków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”  pod opieką nauczycieli wybrała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty kulinarne w „Żywym Muzeum Piernika”. Przedszkolaki były aktywnymi uczestnikami procesu wypiekania pierników, poznawały i dodawały składniki oraz samodzielnie ugniatały ciasto. Miały przy tym mnóstwo radości i ręce pełne zabawy. Słoneczka poznały również historię muzeum oraz tradycję wypiekania pierników w Toruniu.

Kolejną atrakcją wycieczki była wyprawa do Manufaktury Cukierków, gdzie maluchy uczestniczyły w słodkich warsztatach, w trakcie których każdy miał szansę samodzielnie stworzyć smakowite lizaki. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z procedurą oraz procesem powstawania słodyczy. Każde dziecko cierpliwie i z zapałem formowało swojego lizaka, którym mogło pochwalić się później przed rodzicami.

Dodatkową atrakcją dla czterolatków był  spacer, podczas którego maluchy podziwiały piękne zabytkowe miasto jakim jest Toruń.

Paulina Makowska

Skip to content