Iskierki w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

W środę 12 grudnia 2019 r. dzieci z grupy 3-latków uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć ozdoby świąteczne z przełomu XIX i XX wieku, dowiedzieć się czym była podłaźniczka oraz poznać tradycje bożonarodzeniowe, jakie panowały w domach naszych przodków.

Dzieci nie tylko słuchały opowieści naszej przewodniczki – Pani Kaliny Ciesielskiej (mamy naszej wychowanki Nadii), ale miały też okazję samodzielnie wykonać piękne ozdoby choinkowe.

Uczestnictwo w tych warsztatach z pewnością było dla dzieci dużym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem, a tematyka zajęć wprowadziła wszystkich w bardzo miły, przedświąteczny nastrój.

                                                                               Marta Antczak

Skip to content