Rekolekcje adwentowe w przedszkolu

Dnia 12 grudnia 2019 roku w dzień Matki Bożej z Guadalupe odbyła się w naszym przedszkolu Msza Roratnia. Był to też dzień rekolekcji adwentowych, które poprowadził ks. Łukasz Dzikiewicz. Msza rozpoczęła się od procesji dzieci z zapalonymi lampionami i śpiewem: “A ja czekam na Ciebie, mój Jezu…”
NIEBO – to temat przewodni rekolekcji, które mają nam pomóc przygotować się do bliskich już świąt Bożego Narodzenia. Forma spotkań rekolekcyjnych okazała się bardzo atrakcyjna dla dzieci, które wykazywały się nadzwyczajną aktywnością, a zachęcane przez Księdza Łukasza do współpracy, szybko i radośnie wykonywały poszczególne zadania. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na zadawane pytania: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w tym wyjątkowym czasie, co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie, gdzie jest niebo?
Adwent to oczekiwanie i przygotowanie na przyjście Pana Jezusa. Pierwszy krok owego przygotowania zrobiliśmy, uczestnicząc w rekolekcjach. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy ks. Łukaszowi, który nam w tym pomógł.
Na koniec przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi za wygłoszone słowo, wręczając własnoręcznie wykonaną bombkę i coś słodkiego.

s. Rut Zawadzka

 

Skip to content