Udział nauczycieli przedszkola w szkoleniu pt.: „Kosmiczne nutki”

11 grudnia 2019 roku w Przedszkolu Publicznym nr 35 we Włocławku odbyły się warsztaty muzyczno- teatralne pt. „Kosmiczne nutki”, w których uczestniczyli nauczyciele Katolickiego Publicznego Przedszkola  „Pod Aniołem Stróżem”: p. Ewelina Rutkowska i p. Paulina Makowska. Szkolenie poprowadziła pani mgr Monika Kluza – instruktor zajęć muzycznych.

Celem spotkania było doskonalenie i poszerzanie wiedzy merytorycznej oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela. Pani Monika Kluza uczestnikom szkolenia tym razem zaproponowała autorskie piosenki na powitanie, ułatwiające adaptację dzieci w grupie, zabawy z wykorzystaniem muzyki poważnej, przybliżyła metodykę wprowadzania instrumentów do pracy z najmłodszymi, a także przedstawiła scenariusz zajęć, którego celem było uświadomienie dzieciom jak ważny jest kosmos i astronomia dla każdego człowieka.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Monice za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w szkoleniu.

Paulina Makowska

Skip to content