Wycieczka klas 1a, 1b, 1c i 2a do Ceramilandii

Dnia 12 grudnia uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 2a wybrali się wraz z wychowawcami p. Martą Trelą, p. Kamilą Kurdubską, p. Aleksandrą Ujazdowską oraz p. Katarzyną Matuszewską do Ceramilandii.

Celem zajęć było poznanie procesu powstawania ceramiki, produkcji ceramiki, sposobów współczesnych i dawnych, prezentacja maszyn i urządzeń, pokaz formowania figurek z ceramiki oraz omówienie sposobów ich dekorowania.

Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie dekorowali figurki, które zabierali ze sobą. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom „Małego Ceramika”.

Podczas pobytu w Ceramilandii nie zabrakło również innych atrakcji. Mali Długoszacy spotkali się ze Świętym Mikołajem, który miał przygotowane dla nich słodkości. Dzieci również miło spędziły czas podczas zabawy w Parku Rozrywki. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieci chętnie korzystały z dmuchańców, trampolin oraz karuzeli łańcuchowej.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wracały zmęczone, ale z uśmiechami na buziach.

Dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi p. Urszuli Bordyn, p. Żanecie Szpuleckiej- wychowawcom świetlicy oraz p. Dominice Żelazek – mamie Alicji, oraz p. Robertowi Osińskiemu – tacie Alexa.

 

Katarzyna Matuszewska

 

 

Skip to content