Jasełka w Małym Długoszu

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy Ia, Ib, Ic i IIa, którzy pod okiem swoich wychowawców przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 18 grudnia 2019 r. w Auli Wyższego Seminarium Duchownego, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście, jak Trzej Mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru Małego Długosza, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy zbliżające się święta. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrał ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Cała społeczność szkolna i przybyli goście połamali się opłatkiem.
Dziękujemy panu Z. Deruckiemu za wykonanie przepięknych zdjęć.
Aleksandra Ujazdowska
Skip to content