Świąteczny prezent dla Ugandy

Szkolne Koło Wolontariatu „Mały Książę” zorganizowało akcję charytatywną „Wspieramy budowę studni w Ugandzie”. Natchnieniem do podjęcia takiej inicjatywy było spotkanie z księdzem misjonarzem Deogratias (październik 2019 r.), który w sposób bardzo interesujący przybliżył uczniom naszej szkoły historię i sytuację Kościoła w Ugandzie, a także życie jej mieszkańców. Wolontariusze pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej zorganizowali kiermasz słodkości. Zebrano pięćset dziesięć złotych. Zebrana kwota pieniędzy została przekazana na konto Misjonarzy Kombonianów w Warszawie. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a tym samym potwierdzili, jak ważna w życiu jest otwartość na drugiego człowieka. Wolontariusze z okazji zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia przesłali także ks. Deogratias Neugonzi życzenia świąteczne.

Bożena Sobierajska 

Skip to content