Kolędowanie w dużym Długoszu

„Niech Rok Nowy niesie blaski, Bożej chwały, Boże łaski, a blask Gwiazdy Betlejemskiej świeci wśród wędrówki ziemskiej.”

Czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to w tradycji polskiej także czas kolędowania. Chodzenie z Gwiazdą – kolędowanie, wpisało się w tradycję naszej szkoły. Członkowie SU klas 5-6 – Marta Skupniewicz, Amelia Śmiłowicz, Zuzanna Trojanowska, Hanna Kalinowska, Zuzanna Jarmuszewicz, Mateusz Babiński, Tomasz Jędruch, Joanna Jaworska, Agnieszka Nadolna, Izabela Tyrjan, Julia Pasikowska, Marika Skrzypińska Mikołaj Bińczarski, Konrad Felińczak i Wiktoria Wasiak pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej, w dniu 8 stycznia 2020 roku kolędowali w ZSK im. ks. Jana Długosza. Po szkole prowadziła kolędników Gwiazda Betlejemska oraz śpiew kolęd. Kolędnicy zaśpiewali kolędy oraz wierszem złożyli życzenia Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu, Paniom Wicedyrektor i całej społeczności szkolnej. Z radością kolędnicy podążyli także do Centrum Kultury Browar „B”, gdzie również radośnie kolędowali.
Za kolędę dziękujemy, zdrowia szczęścia winszujemy, byście Państwo długo żyli, zdrowi i szczęśliwi byli. Niech błogosławi Wam Boża Dziecina na ten Nowy Rok !

Bożena Sobierajska
– opiekun SU klas 5-8

Skip to content