Wizyta Duszpasterska w Długoszu AD 2020

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach. Również w internacie wychowankowie z radością oczekiwali na przyjście kapłana do swoich pokoi mieszkalnych.

Wizytę duszpasterską poprzedzała wspólna modlitwa w kaplicy szkolnej. Ksiądz Jacek Buta przypomniał wszystkim wydarzenie opisane przez św. Łukasza .Chwilę kiedy Syn Boży staje się prawdziwym człowiekiem, gdy słowo staje się Ciałem i zamieszkuje między nami (J 1,14), aby właśnie poprzez słowo Jezus pojawił się w naszych domach i sercach. Wizytę duszpasterską w murach Długosza przeprowadzili księża prefekci: ksiądz Jacek Buta, ksiądz Adam Zieliński oraz ksiądz Sebastian Tomczak- wicedyrektor przedszkola oraz szkoły podstawowej 1-4 Zespołu Szkół Katolickich. Przy śpiewie kolęd i asyście ministrantów Kapłani odbyli obchód gmachu szkoły, z uwzględnieniem mieszkania ks. Dyrektora i jego Mamy, gabinetu wychowawców oraz pokojów mieszkalnych wychowanków internatu. Każdy z wychowanków mógł liczyć na osobistą, serdeczną rozmowę z księżmi, która odbyła się w duchu radości bożonarodzeniowej i modlitwy.

„Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasz dom, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego!”

Aneta Wąsik

Skip to content