Spotkanie z ratownikiem WOPR i pogadanka na temat bezpiecznych ferii

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie dnia 23 stycznia 2020 roku w Małym Długoszu odbyło się spotkanie z Ratownikiem Wodnym Grupy Interwencyjnej WOPR Włocławek p. Mikołajem Rynieckim. Miało ono na celu uświadomienie uczniom zasad bezpieczeństwa podczas ferii. Przedstawione rady i przestrogi pozwoliły uzmysłowić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań, że korzystając z przyjemności zabawy, nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Ratownik przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Na zakończenie spotkania przeprowadzono dyskusją z uczniami. Wszystkim Długoszaczkom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Mirella Kwiatkowska

Skip to content