Występ chórów Nam Deus i Długoszaczki

Tuż przed feriami, w czwartek 23 stycznia 2020 r., nasza szkoła stała się miejscem wyjątkowo rozśpiewanym. Wszystko z powodu koncertu, a właściwie koncertów połączonych chórów. Do naszej szkoły przyjechał zaprzyjaźniony chór „Nam Deus”, który na co dzień działa w parafii św. Wojciecha w Zbrachlinie. Nasz szkolny chór „Długoszaczki” wraz z gośćmi wystąpił przed szkolną publicznością po przerwie obiadowej, natomiast popołudniu, o godz. 16:00, miał miejsce drugi koncert, dedykowany rodzicom i gościom.  Na scenie wystąpiło ponad 60 chórzystów w programie o tematyce świąteczno – zimowej. Niesamowita atmosfera koncertu udzielała się wszystkim. Wspaniała widownia reagowała jak na wielkich koncertach, słuchając w zadumie, a także towarzysząc wykonawcom klaszcząc w rytmie utworów. Nad wszystkim czuwał i dyrygował całością nauczyciel muzyki, pan Tomasz Centkowski, który jest dyrygentem obydwu chórów. Spotkanie zespołów było bardzo ważne, ponieważ oba chóry zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego programu Narodowego Forum Muzyki – Śpiewająca Polska i nie raz jeszcze w tym roku wystąpią, również poza granicami naszego miasta.

Tomasz Centkowski

Skip to content