Uczniowie 3C liceum na etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej

25 stycznia dwoje uczniów klasy 3C liceum, Alicja Orłowska oraz Adam Piętowski, wzięło udział w egzaminie pisemnym zawodów II stopnia, czyli w etapie okręgowym, Olimpiady Biologicznej. Uczniowie uprzednio musieli przejść etap szkolny, który odbył się w październiku, a następnie wykonać i opisać pracę badawczą, dzięki której, po pozytywnym rozpatrzeniu przez Komisję Okręgową Olimpiady Biologicznej, możliwe było przystąpienie do etapu okręgowego. Zawody odbyły się na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu. Test składał się z 55 zadań zamkniętych, 5 otwartych i trwał 180 minut. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali na wyniki, które zostaną ogłoszone ok. 23.02.2020 r.

Agata Jankowska-Pakulska

Skip to content