Dzień Europejski

Powoli dobiega końca projekt “Wiele języków, jedna Europa – innowacyjne nauczanie drogą do sukcesu w Europie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W dniu 28 stycznia 2020 roku w ramach projektu odbył się w naszej szkole Dzień Europejski, którego celem było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej, kulturze i tradycjach państw wchodzących w jej skład oraz zainteresowanie uczniów nauką języków obcych. Dzieci brały udział w różnych rozgrywkach gier planszowych, w których musiały wykazać się znajomością flag i stolic europejskich oraz języka angielskiego i niemieckiego. Dużą popularnością cieszyła się gra “Europa” oraz gra “Wszystkie państwa świata”, z których można się dowiedzieć wielu ciekawostek o państwach Europy. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o UE, w którym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami.
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

Klaudia Majewska-Rybacka

Skip to content