Szkolny Konkurs Sudoku

Sudoku to popularna japońska gra łamigłówkowa, która opiera się na logicznym rozmieszczeniu liczb. Celem Sudoku jest wypełnienie siatki 9×9 liczbami, tak aby każdy wiersz, każda kolumna i sekcja 3×3 zawierały wszystkie cyfry od 1 do 9. Ta łamigłówka to także doskonała gra ćwicząca mózg. Grając codziennie w  Sudoku, wkrótce zaczniesz dostrzegać poprawę swojej koncentracji i ogólnej sprawności mózgu.

Konkurs SUDOKU w małym Długoszu odbył się 15.01.2020 r. w celu zachęcenia uczniów do rozwijania zainteresowań matematycznych poprzez rozwiązywanie nietypowych zadań oraz wdrażanie uczniów do systematycznej pracy nad własnym rozwojem. Zainteresowanie oraz popularyzowanie łamigłówki wśród uczniów pozwoli im rozwinąć pamięć, wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne i logiczne rozumowanie.

Dnia 13.02.2020 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali Łamigłówki Supełka, które zachęcą do udziału w dalszych konkursach.

Mistrzami Sudoku zostali:

  1. Szymon Bołoz kl. 1b
  2. Aleksander Górczyński kl. 3c
  3. Rozalia Brzeska kl. 2c

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Szymon Piszczek kl. 3c
  2. Szymon Kotwicki kl. 3b
  3. Helena Jóźwiak kl. 3c
  4. Karolina Mazurek kl. 3a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs został zorganizowany przez Kamilę Kurdubską i Klaudię Majewską-Rybacką.

Kamila Kurdubska

 

 

Skip to content