Prace remontowe w internacie

Przełom 2019 i 2020 roku wniósł wiele zmian do internatu. Stało się to za sprawą remontu pokoi wychowanków, korytarzy i klatki schodowej a także strychu. Internat Zespołu Szkół Katolickich jest placówką nowoczesną, w której za priorytet stawia się bezpieczeństwo i ogólnie pojęte dobro wychowanka. Oprócz opieki i wychowania, ważny jest również komfort samego pobytu w placówce. Pomieszczenia internatu nabrały nowego blasku, a to dzięki wykładzinie, która została założona we wszystkich pokojach młodzieży, w gabinecie wychowawców oraz korytarzach, na trzech kondygnacjach. Dla praktycznego użytkowania, czystości i wygody, łazienki zostały wyposażone w szafki z lustrem. Dodatkowo, w każdym pokoju została powieszona nowa, niebieska tablica filcowa, na której młodzież będzie mogła przypomnieć sobie i innym ważne informacje, dobre myśli i wspomnienia:).

Przez sześć dni w tygodniu, od niedzieli do piątku, to właśnie pokoje wychowanków są dla nich domem, gdzie spędzają najwięcej czasu, po lekcjach i zajęciach pozaszkolnych. Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski zadbał więc, aby wypoczynek i nauka wychowanków odbywały się w komfortowych warunkach. Wykładzina ułożona w pokojach, jest zarówno elegancka, jak i funkcjonalna, a także odporna na przypadkowe zabrudzenia, spełnia ponadto wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Klatka schodowa zmieniła się nie do poznania. Stare kamienne schody zostały zastąpione nowymi płytkami, naprawiono zbyt nisko osadzoną poręcz oraz odświeżono ściany i sufity. Strych, w części internatu, został całkowicie uporządkowany i przede wszystkim docieplony, dzięki czemu będzie jeszcze cieplej i na pewno przyjemniej.

W takim nowym wizualnym wydaniu mamy nadzieję, że nasi podopieczni będą czuć się doskonale. Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół Katolickich ks. Jackowi Kędzierskiemu, który z wielkim oddaniem i zaangażowaniem dba o rozwój szkół i internatu oraz Pani Magdalenie Gutral, głównej księgowej naszej szkoły, która równie skutecznie doradza, jak upiększyć i unowocześnić szkołę Długosza.

Aneta Wąsik