Poczta Walentynkowa Szkolnego Koła Wolontariatu Mały Książę

Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością.

Prymas Polski Stefan Wyszyński

Od 11 lutego br., w holu szkoły działała Poczta Walentynkowa. Wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu Mały Książę przygotowali kartki walentynkowe, serduszka, balony, które można było zakupić na kiermaszu oraz wyjątkowe piernikowe serca. Nad wolontariuszami czuwała pani Bożena Sobierajska. Należy zaznaczyć, że wolontariusze postawili sobie za cel, że w tym roku Poczta Walentynkowa będzie miała także wymiar charytatywny. Zebrane dary  serca przekażemy do Caritas Włocławek. W dniu świętego Walentego  14 lutego nastąpiło podsumowanie akcji. Wolontariusze  przekazali kartki z Poczty Walentynkowej, docierając do wszystkich adresatów, oraz podsumowali akcje charytatywną. Dziękujemy ofiarodawcom za dar Serca. Zebraliśmy 183 zł 50 gr. Wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości, a tym którzy na miłość dopiero czekają, uśmiechu i nadziei.

Wzorowo w akcję zaangażowali się następujący wolontariusze:  z kl. 5b – Aleksander Piernikowski, Mateusz Krysztoforski, Oliwia Karasiewicz, Robert Karasiewicz, Izabela Tyrjan, Nadia Martyka, Ewa Graczykowska, Zofia Jarębska i Karol Żebrowski, z kl. 8b – Andrzej Zaborowski, a także Bartosz Hnatowicz z kl. Ia LO – dziękujemy!

Bożena Sobierajska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Mały Książę

 

Skip to content