Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Miło mi poinformować, że Zofia Kwiatkowska – uczennica klasy 8a SP została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, Kalina Zawierucha, również z kl. 8a, na tę chwilę ma tytuł finalisty tegoż konkursu. Trwają jeszcze prace wojewódzkiej komisji i ostateczne wyniki poznamy w marcu. Podopieczna pani Wioletty Piaseckiej znalazła się wśród 31 laureatów z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym czwórki z Włocławka.  Tytuł ten uprawnia do zwolnienia z części polonistycznej egzaminu ósmoklasisty. Trzeba podkreślić, że dziewczyny wykonały tytaniczną pracę od października aż do ostatniej soboty i na każdym etapie zagłębiały się przede wszystkim w treści nieomawiane w szkole podstawowej. Wspomnijmy tu kilka pozycji m.in.: „Jak wam się podoba” Szekspira, „Pamięć i tożsamość” Jana Pawłą II czy „Wrońca” Dukaja albo „Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku” Romy Ligockiej. Tym bardziej gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!

Wioletta Piasecka

Skip to content