Drzwi otwarte w Małym Długoszu

Dnia 5 marca 2020 roku w Małym Długoszu odbyły się Drzwi Otwarte dla zainteresowanych nauką w naszej szkole. Przybyłych gości w sali gimnastycznej powitał ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące naszej szkoły i zapoznał z jej historią.

Podczas spotkania swoje umiejętności teatralne zaprezentowali uczniowie należący do koła teatralnego z klasy 2c i 1b przedstawiając „Tekturowe miasteczko”. Umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice z klasy 2a i 2b, które wykonały dynamiczny układ taneczny do piosenki Alvaro Soler „Sofia”. Nasz szkolny chór „Długoszaczki” zaprezentował się wokalnie, swoim śpiewem ubogacał ten dzień.

Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. W poszczególnych klasach odbywały się zajęcia tematyczne, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym dniu na dzieci czekało dużo atrakcji. Dla miłośników pichcenia, pieczenia przygotowane były zajęcia kulinarne „kuchcikowo”. Podczas zajęć uczniowie mogli zrobić przepyszne, smakowite gofry według własnego pomysłu. Kreatywności nie było końca. Wszyscy zajadali się ze smakiem. Dla fanów matematyki przygotowane zostały zabawy matematyczne „matematyka na wesoło” przy użyciu klocków Dienesa, Darów Froebla, podczas których można było wykonywać ciekawe zadania matematyczne. Dzieci chętnie korzystały z iPadów i rozwiązywały również przygotowane zadania. Zaś dla entuzjastów nowinek technologicznych przygotowane zostały zajęcia z kodowania na dywanie, z kodowania przy użyciu ozobotów. Miłośnicy lego również znaleźli wiele atrakcji dla siebie – zajęcia z legorobotyki sprawiły dzieciom wiele radości i frajdy. W tym dniu można było zmierzyć się z innymi i spróbować swoich sił podczas gry w szachy. Nie zabrakło także różnorodnych zadań z języka angielskiego. Angliści przygotowali szereg zabaw i ciekawych gier. Zwolennicy prac plastycznych chętnie wykonywali ślimaczki wiosenne z papieru, które z radością zabierali do domów. Wszyscy wykazywali się dokładnością i pomysłowością. W świetlicy szkolnej dzieci grały w grę bingo sylabowe oraz wykonywały kolorowe kwiaty i wiosenne motyle.

Naszą placówkę odwiedziło bardzo wiele dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Przybyli goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki, ale również zaobserwować i wziąć udział w przygotowanych przez kadrę nauczycieli zajęciach, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.

Podczas Drzwi Otwartych mury Małego Długosza rozbrzmiewały wesołym gwarem. Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie pomogło Państwu podjąć decyzję o zapisie dziecka do naszej szkoły, a Dni Otwarte przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content