Wiosna tuż, tuż!

Wiosna do przedszkola zbliża się wielkimi krokami, bowiem rozpoczęliśmy sezon na sianie i sadzenie. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. Działanie to służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji.

Dnia 10 marca 2020 r. grupa „Pszczółek” podjęła się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą pań dzieci posadziły sadzonki kwiatów, które będą ozdobą przedszkolnego ogrodu. Efekty tej pracy zobaczymy już wkrótce, gdy ogród w pełni zakwitnie.

Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły roślinki. W czasie prac ogrodowych dzieci zdobywały wiadomości na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji i pracy dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin.

Teraz już tylko, pozostała nam systematyczna pielęgnacja.

Magdalena Śmiałek

Skip to content