Zajęcia z doradztwa zawodowego dla uczniów liceum

11 marca br. w klasach II A i II C LO na zaproszenie szkolnego pedagoga – p. Aleksandry Madajczyk odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego aktywizujące wybór kształcenia i zawodu. Przeprowadziły je p. Izabela Pałucka – pedagog oraz p. Dominika Najberg – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku.

Celem zajęć było przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów, a także dostarczenie informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Uczniowie rozwiązywali m.in. test dotyczący samooceny, wskazywali na swoje mocne strony. Sporządzali bilans własnych zasobów i ustalali obszary do rozwoju edukacyjno-zawodowego i osobistego. Wszystkie te działania służą kształtowaniu u uczniów umiejętności podejmowania trafnych decyzji i dokonywania wyborów w procesie uczenia się przez całe życie.

Aleksandra Madajczyk

Pani prelegentka  rozmawiała z nami na temat naszych zainteresowań i tego, czym chcemy się zajmować  w przyszłości. Kolejny raz uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest, aby w dorosłym życiu pracować w zawodzie, który będzie spełniał nasze oczekiwania i czynił nas szczęśliwymi. Poznaliśmy również zasady punktacji i oceniania na studiach. Została nam zaprezentowana alternatywna droga  dalszej edukacji i sposoby zdobycia zawodu w krótkim czasie. Z zajęć wyszliśmy z pytaniem, na które każdy musi udzielić sobie sam odpowiedzi: “Czego ja tak naprawdę chcę od życia i przyszłej pracy?”

Uczennice kl.2 C LO

Skip to content