Drzwi otwarte w przedszkolu

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, to przełomowy moment w życiu dziecka i jego rodziców.  Aby zachęcić przyszłych przedszkolaków do wyboru naszej  palcówki zorganizowaliśmy 11 marca 2020 r. Drzwi Otwarte. Zależało nam, aby rodzice mogli zapoznać się z ofertą naszego przedszkola i dostrzec jego atuty.

Zgodnie z planem wszystko rozpoczęliśmy od przywitania przybyłych gości. Ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak przedstawił bogatą ofertę naszego przedszkola oraz zachęcił do zapisywania dzieci do naszej placówki. Na koniec zaprosił przybyłych gości do zwiedzania sal i skorzystania z próbki zajęć dodatkowych, które czekały na kandydatów.  W sali 6-latków można było spróbować swoich sił w programowaniu z klockami LEGO® i w kodowaniu na dywanie. W sali maluszków podczas koła kreatywnego można było udekorować pierniczki, na zajęciach z origami stworzyć aniołka, a na zajęciach logopedycznych spróbować aktywnego słuchania muzyki z wykorzystaniem instrumentów. W sali 5-latków na dzieci czekały ciekawe doświadczenia i eksperymenty, a także Dary Froebla, dzięki którym kandydaci mogli odkryć ciekawą stronę matematyki.

Bardzo nam było miło gościć tylu przyszłych kandydatów na przedszkolaka.  Mamy nadzieję, że spotkamy się ze wszystkimi we wrześniu na rozpoczęciu roku przedszkolnego.

                Magdalena Śmiałek

Skip to content