Zakończyliśmy akcję „Pieluszka dla maluszka”

Marzec minął pod hasłem „Każde życie jest darem”. Na początku marca została zorganizowana zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla niemowlaków, które już na samym początku życia mają trudny start. Najczęściej są to dzieci uratowane przed aborcją. Bractwo Małych Stópek to organizacja wspierająca samotne matki, które często nie mają wsparcia wśród najbliższych. Nasza Długoszańska społeczność z zaangażowaniem odpowiedziała na akcję. Zarówno przedszkolaki jak i dzieci i młodzież wsparła zbiórkę. Moment trudny, jaki nastał w Polsce i na świecie z powodu pandemii, zmusił nas do przerwania akcji, która miała się zakończyć 25 marca 2020 roku, w dniu świętości życia oraz Zwiastowania. Z powodu wirusa zostały zamknięte wszystkie placówki oświatowe, a nauka została przeniesiona do domu. W Tygodniu Miłosierdzia dzięki pomocy pań z przedszkola udało się zakończyć akcję. Z pomocą w zbiórce przyszły też Siostry ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, dostarczając potrzebne pieluchy, zabawki smoczki, butelki itd. Wszystkim zaangażowanym w pomoc na rzecz tych najmłodszych z serca bardzo dziękuję.

Z wdzięcznością s. Rut

Skip to content