Wyniki Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa

W roku szkolnym 2019/2020 przebieg konkursu matematycznego Liga Zadaniowa dla klas VI i VII był wyjątkowy. Etap rejonowy zazwyczaj składa się z trzech spotkań konkursowych, następnie punkty są podliczane i uczniowie klas VI mają przyznawane miejsca, natomiast uczniowie klas VII są klasyfikowani do etapu wojewódzkiego. W tym roku szkolnym ze względu na wyjątkowe okoliczności związane z kwarantanną, ostatnie spotkanie niestety nie odbyło się. Początkowo zostało przesunięte na inny termin. Uczniowie w swoich domach przygotowywali się pod okiem opiekunów, przysyłali swoje rozwiązania, organizowali wspólne spotkania online, gdzie analizowali zadania niestandardowe. Ostatecznie zapadła jednak decyzja o rezygnacji z trzeciego spotkania i możliwości nadrobienia zgubionych wcześniej punktów.

W klasach VI w konkursie wzięło udział aż 20 osób, w tym 12 osób z klas V. Warto podkreślić, że zadania konkursowe uczniowie klas V rozwiązywali na poziomie klasy VI.

W kategorii klas VI szczególne osiągnięcia stały się udziałem następujących uczniów:

 • Marta Skupniewicz z klasy 6a zajęła II miejsce
 • Konrad Felińczak z klasy 6a zajął II miejsce
 • Wiktor Niedzielski z klasy 6c zajął II miejsce
 • Mikołaj Bińczarski z klasy 6c zajął II miejsce
 • Tymon Borczyński z klasy 6c zajął II miejsce
 • Maria Jóźwiak z klasy 6a zajęła III miejsce
 • Jan Bromirski z klasy 5a zajął III miejsce
 • Aleksander Piernikowski z klasy 5b zajął III miejsce

Marta uzbierała 50 punktów i niestety zabrakło jej tylko dwóch punktów do I miejsca, a Marysi zabrakło tylko jednego punktu do miejsca II.

W klasach VII w konkursie brało udział 6 uczniów. W VII b byli to: Robert Daroszewski, Witold Przewozikowski, Jan Jóźwiak, Zuzanna Orbaczewska i Zofia Prokopczyk. Klasę VII a reprezentowała Klaudia Fydryszewska.

Dwaj pierwsi chłopcy niestety nie brali udziału w drugim spotkaniu ze względu na problemy zdrowotne, ale sumiennie przygotowywali się do kolejnego etapu. Jan Jóźwiak uzbierał 29 punktów, niestety zabrało mu jednego do zdobycia wyróżnienia w konkursie. Zuzia i Zosia osiągnęły bardzo dobre wyniki i zajęły III miejsce.

W kategorii klas VII swoimi osiągnięciami mogą poszczycić się następujące osoby:

 • Zofia Prokopczyk z klasy 7b zajęła III miejsce
 • Zuzanna Orbaczewska z klasy 7b zajęła III miejsce
 • Klaudia Fydryszewska z klasy 7a zajęła III miejsce

Jesteśmy pewne, że możliwość przystąpienia do zmagań konkursowych w ramach III spotkania etapu rejonowego byłaby dużą szansą dla naszych uczniów na podjęcie walki o wyższe lokaty, jednakże w zaistniałej sytuacji to ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumne!!!

Monika Bińczarska, Emilia Chodoła

Skip to content