Jak uczyć (się) zdalnie w klasach 1-3 i nie zwariować :)

Mija kolejny tydzień od zamknięcia szkół w Polsce. Zapasy jedzenia zrobione, sprzęt komputerowy skompletowany (czasem jeszcze nie działają głośniki lub mikrofon, ale nie jest źle), artykuły do dezynfekcji udało się kupić… Ale co z lekcjami?

E-nauczanie to duże wyzwanie dla nauczycieli, by sprawdzić swoje umiejętności i przede wszystkim sprawić, by uczniowie mieli jak najmniejsze zaległości po powrocie do szkoły. W klasach najmłodszych ważna jest umiejętność pisania w zeszycie, a nie tylko na klawiaturze.

Drodzy Rodzice, nauczyciele wysyłają wiadomości dotyczące zadań, którymi dzieci powinny się zająć podczas pobytu w domu oraz prowadzą videolekcje za pomocą Google Meet. Wasza rola polega na sprawdzeniu pracy domowej przed wysłaniem do nauczyciela, sprawdzeniu czy wszystkie zadania zostały zrobione, czasem na odpytaniu dziecka. Pamiętajcie również o zaplanowaniu z dzieckiem czasu na przyjemności, stwórzcie razem Listę Samych Przyjemności, z której codziennie wybierajcie kilka do realizacji. 🙂

Kochani Uczniowie, dziękujemy Wam za zaangażowanie podczas okresu zdalnej nauki. Bez Waszej aktywności szkoła nie mogłaby funkcjonować. To dzięki Waszej kreatywności i umiejętności szybkiego uczenia się możemy wspólnie pracować i spotykać się na lekcjach online. Ten czas musimy wykorzystać jak najlepiej. Do zobaczenia w sieci!

Drodzy Nauczyciele, życzymy Wam dużo cierpliwości i wytrwałości w tym trudnym czasie, ale także wielu pomysłów na to, jak sobie radzić i nie zwariować. 🙂

Pozdrawiamy Was serdecznie – wychowawczynie klas: 1b Kamila Kurdubska, 2b Joanna Filińska i 3b Klaudia Majewska-Rybacka.

Klaudia Majewska-Rybacka

 

Skip to content