Dzień Tańca w przedszkolu

29 kwietnia 2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Nasze przedszkole wychodzi naprzeciw trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się z powodu kwarantanny i wielu ograniczeń z niej wynikających. W związku z tym, zaprosiliśmy naszych przedszkolaków na zajęcia taneczne – online, które były transmitowane poprzez nasz przedszkolny profil na facebooku.

Nasze przedszkolaki uwielbiają tańczyć, więc pomimo obecnej sytuacji nie mogłyśmy odmówić im możliwości  uczestnictwa w ulubionych zajęciach!!!

Ruch jest bardzo istotnym elementem w życiu człowieka, a szczególnie ważnym w życiu dzieci. Dzięki niemu mogą się one prawidłowo rozwijać zarówno fizycznie jak i psychicznie. Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte zasoby energii. Taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości oraz zadowolenia.

Zabawę rozpoczęliśmy od radosnego powitania tańcem integracyjnym. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie znane układy taneczne do piosenek z repertuaru dziecięcego. Oczywiście nie zabrakło tańca z pompami, chustami, balonami  i innymi rekwizytami.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę, a Rodzicom za piękne zdjęcia.

Paulina Makowska

Skip to content