Święty Jan Paweł II oczami przedszkolaków

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest…
Jan Paweł II

Dzisiaj, 18 maja 2020 roku, przeżywamy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym przedszkolu został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny pt. „Portret Jana Pawła II”. Celem konkursu było: propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci, rozbudzanie inwencji dziecka, kształtowanie twórczego myślenia oraz poznanie osoby Świętego Jana Pawła II.
Prace zostały ocenione pod względem:
– zgodności z tematem,
– oryginalności pracy,
– walorów artystycznych i estetycznych,
– zgodności ze stosowaną techniką.

Na konkurs zgłoszono 30 prac plastycznych. Komisja konkursowa obradowała w następującym składzie : ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, s. Renata Zawadzka i p. Marta Antczak. Po długich obradach, w wyniku wnikliwej oceny nadesłanych prac, komisja postanowiła nagrodzić prace w każdej grupie wiekowej następujących uczestników konkursu:

Grupa 3-latków:
I miejsce –  Karolina Fechner
II miejsce – Wojciech Chodoła
III miejsce – Lilianna Jarmuszewicz

Grupa 4 -latków :
I miejsce – Sergiusz Mularski
II miejsce – Tobiasz Knapkiewicz
III miejsce – Zuzanna Kurdubska

Grupa 5 -latków:
I miejsce – Wojtek Kołucki
II miejsce – Aleksandra Osmólska
III miejsce – Hanna Daszczyńska

Grupa 6 – latków:
I miejsce – Helena Zielińska
II miejsce – Helena Kaczorowska
III miejsce – Olimpia Sobolewska

Dla laureatów konkursu zostały przygotowane nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

s. Renata Zawadzka

Skip to content