Dzień Dziecka u Iskierek

Pierwszy dzień czerwca jest kojarzony przez małych i dużych z bardzo miłym czasem. Na całym świecie 1. czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka – wtedy szczególnie celebrujemy naszych podopiecznych oraz dziecko w każdym z nas.

1. czerwca 2020 roku po prawie trzech miesiącach wirtualnych spotkań i zajęć ciocia Ksenia Kwiatkowska i ciocia Jolanta Gitner odwiedziły dzieci z grupy “Iskierki”, aby wręczyć im prezenty. Z początku nieśmiałe reakcje dzieci zamieniły się w szczegółowe rozmowy na temat nowych zabawek, zainteresowań oraz historii mających miejsce w czasie rozłąki dzieci ze światem przedszkolnym. Prezenty, które dzieci otrzymały zawierały między innymi personalizowaną bluzeczkę, która będzie służyła jako pamiątka – mam nadzieję – na długie lata.

Dla dzieci z grupy 3-latków był to pierwszy Dzień Dziecka w przedszkolu, więc nie mogłyśmy pozwolić, by nie było w nim naszego małego wkładu. Dzień ten minął nam pod znakiem wielu wzruszeń, ale i radości. Stęsknione za naszymi małymi uczniami miałyśmy szansę wypełniać swoją nauczycielską misję – nie udałoby się to, gdyby nie zaangażowanie naszej trójki klasowej oraz pozostałych rodziców, którzy tak gorąco i uprzejmie nas przyjęli.

Dla wszystkich dzieci oraz dorosłych, w których nadal tętni dziecięca radość składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content