Msza Święta kończąca rok szkolny w klasach 5-7 SP

26 czerwca o godz. 12.00 w katedrze włocławskiej rozpoczęła się Msza święta na zakończenie roku z udziałem uczniów klas 5,6 i 7 Szkoły Podstawowej oraz ich nauczycieli i rodziców. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, była to trzecia Msza na zakończenie roku dla naszych uczniów. W czwartek w Mszy świętej uczestniczyli nasi najmłodsi długoszacy, natomiast w piątek o 9.00 biskup włocławski sprawował Eucharystię dla Liceum oraz klas ósmych.

Ksiądz Adam Zieliński, który przewodniczył Mszy św. w piątkowe południe, na początku serdecznie powitał w imieniu Ks. Dyrektora wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów, zapraszając do wspólnej modlitwy dziękczynnej za miniony rok szkolny. Piękna oprawa liturgiczna wykonana przez naszych ministrantów oraz animacja śpiewu przez Pana Tomasza Centkowskiego nadała Liturgii bardzo uroczysty charakter.

W dialogowanej homilii, opierając się na ewangelii z dnia, ks. Adam wskazywał na umiejętność dziękczynienia oraz dar miłości bliźniego, która nikogo nie wyklucza.

Po zakończonej Mszy świętej uczniowie spotkali się w klasach oraz innych wyznaczonych miejscach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa będące zwieńczeniem całorocznego trudu formacyjnego.

Niewątpliwie rok szkolny 2019/2020 zapisze się w historii jako niezwykły i zaskakujący nie tylko dla naszej szkoły czy ojczyzny, ale także dla całego świata, który zmagał się z pandemią koronawirusa. Ufamy, że to doświadczenie przyniesie dobre owoce dla naszych uczniów i nauczycieli w świetle jeszcze większej mobilizacji i docenieniu możliwości kształcenia serca i umysłu.

ks. Adam Zieliński
Skip to content