Zakończenie roku szkolnego w małym Długoszu

Kończy się rok szkolny 2019/2020… trudny, wyjątkowy, inny niż zwykle.

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W tym roku jest trochę inaczej. Po wielomiesięcznej izolacji, z dala od kolegów, koleżanek, nauczycieli wszyscy czujemy chęć spotkania się, pobycia ze sobą. Z pewnością każdy z nas odczuwa inne emocje. Jedni cieszą się na samą myśl o dwóch miesiącach odpoczynku, ale są i tacy, którzy zamiast wyjazdu na wakacyjny wypoczynek, chętnie wróciliby do szkolnej ławki, do swoich kolegów i koleżanek.

Ze względu na czas epidemii uroczystość w tym roku szkolnym przebiegła w dwóch etapach. 

25 czerwca 2020 r. w czwartek o godz. 16.00 spotkaliśmy się w Bazylice Katedralnej. W tym dniu dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w uroczystej Mszy św. podsumowującej cały rok edukacji zachowując reżim sanitarny. Mszy świętej przewodniczył ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak. Podczas homilii podziękował uczniom, rodzicom, nauczycielom za ich trud w czasie pracy zdalnej. Wyraził także uznanie, że w krótkim czasie trzeba było odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nawiązał również do słów z Ewangelii świętego Mateusza mówiąc, byśmy byli roztropni i rozważni podczas wakacyjnego wypoczynku.

26 czerwca 2020 r. w piątek odbyło się wręczenie świadectw uczniom. Nie było ono tak uroczyste, jak w latach minionych. O wyznaczonych godzinach do Małego Długosza przybyli uczniowie z poszczególnych klas. Mali Długoszacy odebrali świadectwa. Zostały wręczone również nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją.

Pragniemy podziękować naszym uczniom za wspaniałą postawę, obowiązkowość w czasach zdalnego nauczania. Wiemy, że też mieliście chwile zwątpienia, niechęci. Mimo to poradziliście sobie doskonale. Rodzicom dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość, zrozumienie. Z pewnością był to trudny czas dla nas wszystkich.

Kochani uczniowie Małego Długosza, życzymy Wam wspaniałych wakacji, udanego wypoczynku. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw. Bądźcie ostrożni.

Z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy, że spotkamy się we wrześniu w naszych salach lekcyjnych, w naszych szkolnych ławkach.

Do zobaczenia!

Katarzyna Matuszewska

 

Skip to content