Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Długoszu

Każdego roku pod koniec września lub na początku października obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tym razem odbył się on 2 października w miniony piątek. Ta światowa akcja umożliwia nam, nauczycielom matematyki, utrwalenie tabliczki mnożenia przez wspaniałą zabawę, w której bierze udział cała wspólnota szkolna (uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji). Tak było tradycyjnie każdego roku. Pandemia koronawirusa, niestety, pokrzyżowała zaplanowaną szkolną zabawę i ograniczyła ją do świętowania tego dnia w salach lekcyjnych.

Od samego rana rozpoczęliśmy turnieje klasowe, z których wyłonieni zostali NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, gdyż każdy chciał zostać dumnym posiadaczem najcenniejszej z nagród – zaszczytnego tytułu Mistrza.

Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom nie tylko na dobrej zabawie, ale także na niesamowicie efektywnym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Dziękuję wszystkim nauczycielom matematyki, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i zorganizowali turnieje klasowe.

Joanna Karwowska

Skip to content