“Mały czytelnik, to Ja” – Iskierki na zajęciach w bibliotece

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

Pierwsza wycieczka dzieci z grupy „Iskierki” w nowym roku przedszkolnym 2020/2021 odbyła się ósmego października 2020 r. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku w celu odbycia zajęć „Mały czytelnik – to Ja”. Dzieci poznały specyfikę placówki, zasady korzystania z biblioteki oraz z książek. Pracownicy biblioteki opowiedzieli dzieciom, co czyni książkę książką. Nasze 4-latki zaprojektowały własne zakładki do książek, wzięły udział w quizie wiedzy o popularnych bajkach oraz spróbowały wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Czytanie uwalnia kreatywne myślenie, wyobraźnię, rozwija słownictwo oraz wiedzę o świecie. Warto jest już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach zainteresowanie książkami – wspólne czytanie to nie tylko świadomy krok ku wspieraniu rozwoju dziecka, ale również sposób na inspirujące spędzenie czasu z dzieckiem, w którym to możemy zwiedzić odległe krainy i być świadkami niesamowitych wydarzeń.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi oraz odwiedzin w Filii nr 11 przy ulicy Stanisława Bechiego.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content