„Przygody z muzyką”- szkolenie dla nauczycieli

9 października 2020 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks Jana Długosza odbyły się warsztaty muzyczno-teatralne zorganizowane przez Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem”.

Szkolenie prowadziła p. Monika Kluza – instruktor zajęć muzycznych, autorka bajek, wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Laureatka wielu konkursów poezji śpiewanej. Organizuje i prowadzi autorskie warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli z wykorzystaniem idei Carla Orffa. Propaguje amerykański system Chroma Notes, wykorzystujący paletę kolorów do kodowania dźwięków umożliwiających grę na różnobarwnych instrumentach. Na szkoleniu gościliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej z Włocławka i okolic.

„Przygody z muzyką ” – to najnowsze warsztaty edukacji artystycznej pani instruktor, na których uczestnicy mogli poznać zbiór piosenek i zabaw rytmicznych o tematyce jesiennej, instrumentacje do wykorzystania na różne uroczystości oraz układy taneczne i ruchowe. Warsztaty prowadzone przez p. Monikę Kluzę wyróżniają się pośród innych szkoleń na rynku autorską muzyką, bogatym wachlarzem pomocy dydaktycznych oraz nowatorskimi propozycjami form pracy z dziećmi. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie, szczegółowo opracowany konspekt oraz płytę z wersjami instrumentalnymi i wokalnymi.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu oraz Księdzu Wicedyrektorowi Sebastianowi Tomczakowi za udostępnienie sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Długosza, a także p. Grzegorzowi Siedlaczkowi za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Paulina Makowska

Skip to content