Znamy nowy skład Samorządu Uczniowskiego Liceum

Nieco inaczej niż zwykle przeprowadziliśmy w tym roku szkolnym zgłaszanie kandydatów, kampanię wyborczą i samo głosowanie do Samorządu Uczniowskiego Liceum. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, niemalże całą aktywność wyborczą przenieśliśmy do sieci. Ostatecznie niespodzianki nie było: wygrał Wiktor Balcerak z klasy 2c, a w skład SUL weszli także pozostali kandydaci: Zofia Latkowska (2c) oraz Adam Woźniak i Piotr Sikorski (obaj 2A).

Kampania wyborcza została w tym roku okrojona do wydarzeń internetowych, a samo głosowanie także zorganizowaliśmy zdalnie z wykorzystaniem opcji ankietowych naszego dziennika elektronicznego. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji wyborczej, gdyż do wirtualnych urn poszło niemalże 60% Długoszaków. Oddano 204 ważne głosy, z których 52,94% padło na Wiktora Balceraka. Drugie miejsce w wyborach zajął Adam Woźniak (24,02%), trzeci był Piotr Sikorski (11,76%), a czwarta – Zofia Latkowska (11,27%).

Wzorem roku ubiegłego, gdy zostałem opiekunem Samorządu Uczniowskiego, do współpracy zaprosiłem wszystkich kandydatów. Uczniowie z chęcią przystali na moją propozycję i nasz Samorząd Uczniowski Liceum liczył będzie ponownie cztery osoby:

  • Wiktor Balcerak (2c, przewodniczący),
  • Zofia Latkowska (2c, wiceprzewodniczący, skarbnik),
  • Adam Woźniak (2A, wiceprzewodniczący, skarbnik),
  • Piotr Sikorski (2A, wiceprzewodniczący, skarbnik).

Pierwszą tegoroczną aktywnością Samorządu Uczniowskiego Liceum będzie charytatywna loteria fantowa, z której cały dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację Neli Reteckiej. Niedługo przedstawimy także szczegóły wirtualnego turnieju gamingowego oraz włączymy się w świętowanie kolejnych urodzin patrona naszej szkoły. W planach mamy wydawanie gazetki szkolnej i kilka innych wirtualnych przedsięwzięć.

Pomimo trudnego okresu, SUL nie zwalnia tempa i snuje ambitne plany na przyszłość. Osobiście czuję się zaszczycony mogąc współpracować z tak wspaniałymi, kreatywnymi i ułożonymi ludźmi!

Konrad Trokowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego Liceum

Skip to content