Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Przedszkolaki uczestniczyły także w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych.

Z tej również okazji nauczyciele nagrali dla maluchów humorystyczną adaptację bajki o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Przygotowania trwały kilka dni, jednak było warto, ponieważ inscenizacja wywoływała burze oklasków i salwy śmiechu naszych dzieciaków. Scenografia, kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska wzbudziły w przedszkolakach ogromny podziw i dumę ze swoich pań. Wychowawczynie występowały na tle pięknej dekoracji będącej dziełem p. Marty Antczak oraz s. Renaty Zawadzkiej.

W przedstawieniu wystąpili:

  • Narrator – Ksenia Kwiatkowska
  • Królewna Śnieżka – Paulina Makowska
  • Królewicz/Myśliwy – Ewelina Rutkowska
  • Królowa – Katarzyna Hofman
  • Krasnoludki – Agnieszka Janiak, Paulina Zygnerska, Paulina Iwańska, Magdalena Śmiałek, Jolanta Gitner, Marta Antczak, s. Renata Zawadzka

Paulina Makowska

Skip to content