Kaszubski sukces artystyczny Zosi Hasiuk

Małe ojczyzny wzbogacają ojczyznę wielką i wzbogacają też olbrzymią symfonię świata. Bylibyśmy w nim zagubieni, gdyby nie ten klucz, który zabieramy z domu”

ks. Janusz Pasierb

Z radością informujemy, że uczennica kl. 6a Zofia Hasiuk zajęła III miejsce w Konkursie Plastycznym „Wzór Kaszubski”. Organizatorem konkursu było KGW Brzyno. Motywem przewodnim konkursu była interpretacja tematu  plastycznego „Wzór kaszubski”.

Na konkurs wpłynęły prace z różnych regionów Polski. Zosia Hasiuk wykonała pracę plastyczną w formie albumu. Zawierał on narysowane przez autorkę wzory kaszubskie oraz fotografie na których  Zosia prezentowała strój kaszubski. Dopełnieniem całości albumu była porcelana z wzorami kaszubskimi. Należy podkreślić, że uczennica jest wielką pasjonatką folkloru kaszubskiego. Ostatnio  mogliśmy podziwiać Zosię w stroju kaszubskim podczas Koncertu „Długoszacy dla Długosza”.

Gratulujemy Zosi wspaniałego sukcesu artystycznego oraz wzorowego reprezentowania Długosza na forum ogólnopolskim. Życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

Bożena Sobierajska

Skip to content