Pasowanie na przedszkolaka

27 listopada 2020 r. był wyjątkowy dla dzieci z grupy „Gwiazdki”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsze dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Śpiewały przedszkolne piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Następnie ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak dokonał  uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka, czyli dotknięcia ramienia każdego malucha ogromną kredką.

W tym roku uroczystość miała nieco inny charakter, ponieważ odbywała się bez udziału rodziców. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję Państwu Justynie i Leszkowi Sikorom za wykonanie pamiątkowego filmu i zdjęć.

Dla trzylatków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców i wychowawczyń powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu!

Ewelina Rutkowska

Skip to content