Mikołajki u przedszkolaków

Siódmego grudnia 2020 roku obchodziliśmy Mikołajki, dlatego nasze przedszkole przepełnione było ciepłem bijącym od pięknych, czerwonych strojów oraz charakterystycznych czerwono-białych czapeczek. Gdy tylko z przedszkolnych magnetofonów zaczynają rozbrzmiewać zimowe piosenki zwiastując nadejście grudnia, dzieci już wiedzą, że warto być grzecznym, bo lada dzień do naszych sal może zawitać Święty Mikołaj. W tym roku niestety dzieci nie mogły uściskać się ze swoim ukochanym Świętym Mikołajem, ale to nie znaczy, że nie było go z nami… Ku zdziwieniu przedszkolaków ktoś zostawił dla wszystkich niesamowite podarki w bucikach w szatni. Jestem przekonana, że śpiewane przez przedszkolaków piosenki dla Mikołaja przyniosły oczekiwane efekty. Dzień upłynął nam pod znakiem zagadek i wielu zabaw muzyczno-ruchowych.

Jak co roku, przedszkolne mikołajki są czasem rozstrzygnięcia konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną. W tym roku jury konkursowe nie miało łatwego zadania, ponieważ do przedszkola napłynęło mnóstwo pięknych prac. Dzieci wraz z rodzicami stworzyli piękne wieńce, stroiki, ozdobne choineczki, bałwanki, aniołki, bombeczki oraz niesamowite szopki. Wszystkie ozdoby były pomysłowe, wykonane z wielką starannością oraz czerpały z wielu technik plastycznych. W konkursie przyznano następujące nagrody w kategoriach wiekowych:

Grupa „Gwiazdeczki” 3-latki

1. miejsce: Nadia Mularska
2. miejsce: Marysia Daszczyńska
3. miejsce: Klara Frydryszewska
Wyróżnienie: Oliwia Dołecka
Wyróżnienie: Kalina Dąbrowiecka

Grupa „Iskierki” 4-latki

1. miejsce: Liliana Jarmuszewicz
2. miejsce: Filip Maciejewski
3. miejsce: Karolina Fechner
Wyróżnienie: Igor Rojewski
Wyróżnienie: Karol i Szymon Augusiak
Wyróżnienie: Wiktor Kruczyński
Wyróżnienie: Tymoteusz Rutkowski

Grupa „Słoneczka” 5-latki

1. miejsce: Liwia Rogińska
2. miejsce: Gabriela Kamedulska
3. miejsce: Tobiasz Knapkiewicz
Wyróżnienie: Hanna Jarmuszewicz
Wyróżnienie: Marysia Rutkowska
Wyróżnienie: Sergiusz Mularski

Grupa „Pszczółki” 6-latki „A”

1. miejsce: Jan Daszczyński
2. miejsce: Hanna Daszczyńska
3. miejsce: Julia Jaroszewska-Cierpiał
Wyróżnienie: Filip Morawski
Wyróżnienie: Gabriela Kędzierska
Wyróżnienie: Maja Ciesielska

Grupa „Promyczki” 6-latki „B”

1. miejsce: Patrycja Matczak
2. miejsce: Helena Białachowska
3. miejsce: Lena Kamińska
Wyróżnienie: Nel Mielczarek
Wyróżnienie: Zuzanna Mielczarek
Wyróżnienie: Estera Kruczyńska

Gratuluję pięknych ozdób i zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content