Przedstawiciele Długosza w finale Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z języka angielskiego!!!

W miniony piątek 4.12.2020r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dwójka długoszańskich reprezentantów – Aleksandra Skowron oraz Patryk Ziemann (obydwoje 8b SP) – awansowała do finału tego prestiżowego konkursu!

Na młodych miłośników języka angielskiego czekały zadania sprawdzające ich biegłość w posługiwaniu się współczesnym lingua franca na drodze weryfikacji poszczególnych zdolności analityczno-komunikacyjnych w formie pisemnej. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi umiejętności rozpoznawania oraz zastosowania szerokiego zasobu środków leksykalno-gramatycznych, rozumienia tekstu czytanego, adekwatnego do kontekstu sytuacyjnego reagowania językowego, znajomość słownictwa tematycznego oraz związanych z nim zawiłości frazeologicznych w postaci podchwytliwych idiomów i czasowników frazowych, a także wiedzę faktograficzną dotyczącą realioznawstwa (geografia, historia, kultura) krajów anglojęzycznego obszaru językowego. Wszystkie powyższe zadania zostały opracowane z uwzględnieniem poziomu B1+ zdefiniowanego w oparciu o Europejski System Opisu Kształcenia Językowego.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 10:00 w macierzystej szkole każdego z uczestników etapu rejonowego. Uczniowie przez 60 minut pod okiem Zespołu Nadzorującego rozwiązywali zadania na specjalnie zaprojektowanej do tego celu platformie online. Aby uzyskać awans do etapu wojewódzkiego (najwyższy szczebel zmagań konkursowych), wymagane było uzyskanie co najmniej 85% z możliwych do zdobycia 100 punktów.

W dniu dzisiejszym (7.12.2020r.) na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy pojawiła się lista osób zakwalifikowanych do wielkiego finału, na której z dumą odnotowaliśmy obecności Aleksandry oraz Patryka. W tym roku sukces ten jest tym cenniejszy, że uczniowie wskutek panującej pandemii realizują edukację w formie zdalnego nauczania, co wymagało od nich tym większej samodyscypliny oraz wytrwałości w kontekście przygotowania się z poszczególnych zagadnień konkursowych oraz dostosowania się do formy przekazywania wiedzy wdrożonej przez ich nauczycieli angielskiego – p. Agnieszkę Szabłowską oraz p. Jakuba Kostrzewskiego. Jak widać podjęty wysiłek opłacił się, choć jak zwykle w rywalizacji podczas tego typu zmagań nieodzowny był też zapewne łut szczęścia, który zawsze przechyla szalę na stronę zwycięzców.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji szkoły oraz wszystkim jej pracownikom, którzy pomimo wszechobecnej i paraliżującej nasze codzienne życie pandemii koronawirusa dołożyli wszelkich starań, aby nasi uczniowie mogli w bezpieczny oraz bezproblemowy sposób przystąpić do zmagań konkursowych w nowej formie.

Patrykowi oraz Aleksandrze gratulujemy wspaniałego sukcesu oraz życzymy jak najlepszych wyników na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 5.03.2021r., choć dla naszej wspólnoty szkolnej oni już są zwycięzcami, bo odważyli się wykorzystać swój talent i sięgnąć po swe marzenia!

Jakub Kostrzewski

Skip to content