Rekolekcje Adwentowe

Adwent, adwent – my czekamy na Twe urodziny
Adwent, adwent – zaraz przyjdziesz do naszej rodziny.

Dnia 8 grudnia 2020 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym przedszkolu odbyły się rekolekcje adwentowe, które poprowadziła s. Rut Zawadzka. Ich hasłem było CZEKAM NA CIEBIE. Mają one nam pomóc przygotować się do świąt Bożego  Narodzenia. Podczas spotkania dzieciom została przybliżona postać Matki Bożej Niepokalanej. Otrzymały Jej Cudowny Medalik. Forma rekolekcji okazała się bardzo atrakcyjna dla dzieci, które wykazywały się nadzwyczajną aktywnością, a zachęcane przez s. Rut do współpracy, szybko i radośnie wykonywały poszczególne zadania. Udało się porozmawiać z dziećmi o czasie czekania na kogoś, o przygotowaniu serc na narodzenie Pana Jezusa. Zrobiliśmy duchowe „pranie” naszych serc, które czasem są brudne i trzeba coś zrobić, aby były piękne i czyste.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy we Mszy świętej roratniej, którą sprawował nasz ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak. Dzieci z zapalonymi lampionami zaśpiewały: „A ja czekam na Ciebie, mój Jezu…” Oprawa muzyczna podczas Mszy jak zawsze należała do p. Tomasza Centkowskiego, któremu z całego serca dziękujemy. Wszystkim zaangażowanym w pomoc w zorganizowaniu tego dnia rekolekcyjnego również wielkie Bóg zapłać.

Z powodu pandemii w tym roku rekolekcje odbywały się w mniejszych grupach z przestrzeganiem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

s. Rut Zawadzka

Skip to content