„Być jak Ignacy” – kontynuujemy działania!

Koło techniczne, składające się z uczniów klas 6, ma już za sobą I etap programu „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG. Mimo zdalnego trybu pracy, przebiegł on pomyślnie.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach on-line w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Ponadto, wspólnie wykonaliśmy wirtualną gazetkę szkolną dotyczącą szeroko pojętej energii odnawialnej. Osoby uczęszczające na zajęcia naszego koła samodzielnie podjęły się skonstruowania modelu wiatraka.

Przed nami kolejny etap programu – tym razem uczestnicy koła zapoznają się z tematyką ekologii. W ramach pracy projektowej czeka ich nagranie filmu o sposobach oszczędzania wody. Mamy również plany wziąć udział w kolejnych warsztatach on-line o tematyce powiązanej z danym etapem.

Piotr Beciński

Skip to content